Drukuj

Dla pacjenta

Środa z profilaktyką. Aktywność fizyczna

28.01.2020

Aktualizacja 29.01.2020 r.

 

29 stycznia, w ramach Środy z profilaktyką, zapraszamy w godz. 10-14 do siedziby Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie. Tego dnia informujemy, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna.

W godz. 10.30-11.30 naszym gościem specjalnym będzie trener i edukator p. Marek Safanów z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, który w siedzibie Funduszu spotka się z dziećmi z SP nr 51 w Szczecinie, by opowiedzieć im, jak ważna jest aktywność fizyczna. 

Więcej o programie Środy z profilaktyką w dniu 29.01.

W godz. 10.30-11.30 gościem Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ będzie trener i edukator zaangażowany od wielu lat w propagowanie aktywności fizycznej p. Marek Safanów z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Pan Marek spotka się w sali konferencyjnej Funduszu z grupą dzieci w wieku 8-9 lat ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Podczas zaaranżowanej konferencji prasowej opowie, na czym polega aktywność fizyczna, jak samemu się do niej zapalić i zachęcać do aktywności otoczenie, w tym rodziców. W drugiej części konferencji Pan Marek odpowie na najtrudniejsze nawet pytania zawsze ciekawskich dzieci.    

Tego dnia zachęcamy także do skorzystania z badań przy stanowisku profilaktycznym. Wraz z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną proponujemy

  • pomiar ciśnienia
  • pomiar składu masy ciała - BMI
  • porady w zakresie profilaktyki

 

Marek Safanów https://twitter.com/msafanow

  • Dla jeszcze nieprzekonanych dorosłych mamy znakomite, opracowane przez specjalistów materiały informacyjne.
  • Przy stanowisku WSSE na sali obsługi można będzie ponadto zmierzyć ciśnienie oraz BMI (skład masy ciała).
  • Zainteresowanych poinformujemy o bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

Dziękujemy p. Markowi Safanów, Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie oraz WSSE w Szczecinie za pomoc w organizacji Środy z Profilaktyką!

 

 Biuro prasowe ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności