Drukuj

Dla pacjenta

Piknik zdrowotny Klubu Honorowych Dawców Krwi "Legion" w Szczecinie

22.02.2020

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie zorganizował w sobotę 22 lutego w hotelu Vulcan zdrowotny piknik. Akcja "Kropla Krwi z Legionem" była skierowana do wszystkich mieszkańców, nie tylko do krwiodawców.

Zachodniopomorski Oddział NFZ po raz kolejny uczestniczył w prozdrowotnej akcji Klubu. Przy naszym stanowisku informowaliśmy o  Internetowym Koncie Pacjenta, e-recepcie, Profilu Zaufanyu; rozdawaliśmy informatory Gdzie się leczyć? na NFZ w roku 2020, Historie prawdziwe o walce z chorobą oraz Poradnik stomatologiczny o profilaktyce próchnicy.  
W akcji uczestniczyła również Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna; przy stanowisku Sanepidu  można było  wykonać badanie pojemności płuc, zmierzyć ciśnienie oraz zbadać BMI - skład masy ciała.  Organizatorzy postarali się także o mammobus: panie w wieku 50-69 lat mogły tu wykonać za darmo profilaktyczną mammografię.

Na miejscu odbywały się również szkolenia z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez wojskowych ratowników medycznych.

Klubu HDK "Legion" Oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie to klub wojskowy kierowany przez Artura Grobelko. Powstał w styczniu 2018 roku z inicjatywy żołnierzy, którzy od wielu lat oddawali krew. Działalność  klubu HDK służy propagowaniu i popularyzowaniu krwiodawstwa. Klub zrzesza głównie żołnierzy, ale jest otwarty na współpracę z osobami cywilnymi  i funkcjonariuszami zaprzyjaźnionych służb mundurowych; zaprasza do wspólnych akcji także wolontariuszy.   

Biuro prasowe ZOW NFZ

  • Klub HDK „Legion” Oddział Szczecin otwórz >>>
  • FB Klubu HDK „Legion” Oddział Szczecin otwórz >>> 
Wszystkie aktualności