Drukuj

Dla pacjenta

Szczecin - żółtą strefą od soboty. Komunikat wojewody zachodniopomorskiego

02.10.2020

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zwołał spotkanie robocze sztabu kryzysowego w związku z zakwalifikowaniem Szczecina, od 3 października br., do strefy żółtej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński, Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Małgorzata Domagała-Dobrzycka, Zastępca Prezydenta Szczecina Krzysztof Soska, Dyrektor SPWSZ przy ul. Arkońskiej Małgorzata Usielska, Naczelnik Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ Franciszka Siadkowska oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie Elżbieta Król-Pakulska.

wojewoda i członkowie posiedzenia

- Do tej pory pandemia COVID-19 obchodziła się z nami łaskawie w porównaniu do innych regionów w kraju – mówił wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Dziś po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 100 nowych przypadków na dobę, a Szczecin niestety znajdzie się od jutra w strefie żółtej.

Więcej informacji o tym, jakie obostrzenia czekają mieszkańców strefy żółtej:

Wojewoda podkreślił, że w najbliższych dniach wystąpi do starostów o podwojenie liczby miejsc do kwarantanny w powiatach. Zapowiedział także zwiększanie liczby miejsc w izolatoriach (obecnie mamy na terenie województwa 47 miejsc w izolatoriach, z czego wolnych jest 38). Wojewoda poprosił policję o zwracanie podczas patroli szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad i obostrzeń obowiązujących osoby przebywające w strefie żółtej.

- Apeluję też do wszystkich mieszkańców, by dbali o zdrowie swoje i innych przestrzegając trzech ważnych zasad czasu pandemii: dystansu społecznego, dezynfekcji i noszenia maseczek – dodał wojewoda Tomasz Hinc.

Obecnie szpitale na terenie województwa zachodniopomorskiego z dwóch poziomów dysponują 213 łózkami dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia oraz zakażonych COVID-19:

- 1 poziom - to szpitale powiatowe oraz PSK1 oraz szpital wojewódzki w Zdrojach – łącznie 58 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa,
- 2 poziom – to szpital przy ul. Arkońskiej i szpital w Koszalinie – łącznie 155 łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

W szpitalach na obu poziomach aktualnie (stan na 2 października 2020) zajętych jest 81 z nich. Do dyspozycji są 64 łózka respiratorowe, z których 8 jest zajętych.

Źródło: Centrum Prasowe 
Wojewody Zachodniopomorskiego >>>

 

Wszystkie aktualności