Drukuj

Dla pacjenta

Lepszy dostęp do testów w województwie zachodniopomorskim. Punkty pracują dłużej.

16.10.2020

W województwie zachodniopomorskim jest obecnie 20 punktów, w których pobierany jest materiał do testów w kierunku koronawirusa: po jednym w Barlinku, Białogardzie,  Choszcznie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Nowogardzie, Połczynie – Zdroju, Pyrzycach, Sławnie,  Stargardzie, Szczecinku, Świnoujściu i Wałczu oraz po dwa punkty w Koszalinie i  Szczecinie. Obecnie trwają starania, by uruchomić kolejne punkty, w tym w Szczecinie, szczególnie na Prawobrzeżu.

Na 20 funkcjonujących punktów, 15 pracuje powyżej 4 godzin dziennie. W ostatnich dniach ponad połowa punktów zmieniła organizację pracy tak,  aby realnie dostosować się do potrzeb pacjentów, dzięki czemu  w ponad połowie z nich test można wykonać nie tylko w godzinach porannych, lecz także po godz. 15.00.

Bezpłatne testy w punktach pobrań mogą wykonać osoby wyjeżdżające do uzdrowiska na skierowanie z NFZ oraz posiadające zlecenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Na pobranie testu trzeba się umówić telefonicznie.
Należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL.
Zaleca się, by do punktu pobrań podjechać własnym samochodem i na czas badania z niego nie wysiadać.
Osoby podejrzewane o zakażenie, kierowane na test przez lekarza POZ, nie  mogą korzystać z komunikacji publicznej!  Obowiązuje je reżim sanitarny jak dla kwarantanny.

Wszystkie aktualności