Narodowy Fundusz Zdrowia - Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki w Szczecinie obrazek

Pilne 800 137 200 - ten numer warto zapamiętać. Twoja pomoc medyczna, gdy przychodnia POZ jest zamknięta Zobacz, jak zarejestrować się na szczepienie! Rejestracja poszczególnych grup wiekowych Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o dystansie i maseczkach Zgłoś się na szczepienie przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

Po EKUZ i ZIP wpadnij do ZUS w Szczecinie

06.10.2015

W środę i czwartek, 7- 8 października 2015, w godz. 10-15 NFZ zaprasza do swojego stanowiska w sali obsługi w szczecińskim Oddziale ZUS przy ul. Matejki 22.
W ramach Dni Ubezpieczonego można będzie założyć konto w ZIP, sprawdzić status w eWUŚ; w razie czerwonego statusu, na miejscu wyjaśnić jego przyczynę.
Osoby planujące wyjazd za granicę mogą wyrobić EKUZ.

Dni Ubezpieczonego to dobra okazja, by kompleksowo, w jednym miejscu otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące ubezpieczenia. Własne e- konta: zdrowotne i emerytalne, to informacje online - zawsze aktualne.

Konto w ZIP (w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta)
Konto w ZIP może założyć każda osoba, także nieubezpieczona, która ukończyła 16 lat.
Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Konto można założyć dla siebie lub swojego dziecka.
Jakie są korzyści z założenia konta? Dostęp do historii leczenia, jego kosztów, do systemu eWUŚ (elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy) 

EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego)
Wyjazd turystyczny z EKUZ, to gwarancja bezpieczeństwa zdrowotnego w UE.
EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach UE (i EFTA) w sytuacji nagłej choroby lub urazu, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, na zasadach obowiązujących w kraju pobytu.

Uwaga!
1) Osoba powyżej 18 roku życia, która kontynuuje kształcenie i ma status członka rodziny (jest zgłoszona przez rodzica), musi okazać legitymację uczniowską lub studencką.
2) Osoba wykonująca pracę w krajach UE lub EFTA, w tym pracę sezonową, nie ma prawa do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie EKUZ! Osoba pracująca za granicą musi być ubezpieczona przez zagranicznego pracodawcę  

 

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności