Drukuj

Dla pacjenta

ZUS przekonuje seniorów, że mieć konto w banku, to wygoda i bezpieczeństwo

23.02.2021

Co daje konto w banku? Każdego miesiąca wpływa na nie emerytura lub inne świadczenie z ZUS - nie trzeba już czekać na listonosza. Za zakupy, nawet w niewielkim sklepie, można zapłacić kartą, zamiast gotówką - w dobie pandemii, to szczególnie ważne. Jeśli gotówka jest potrzebna, można ją  w każdej chwili wypłacić w bankomacie lub w banku – tyle, ile akurat trzeba. Pieniądze na koncie są bezpieczne, w domu – niekoniecznie. Rachunki też można opłacać przez Internet, a zakupy - wygodniej robić w internetowych sklepach. 

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, chcemy upowszechniać wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Chcemy aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Dysponowali swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Pobierali na konto swoje świadczenia, płacili  rachunki oraz robili  zakupy on-line. Wychodząc do sklepu czy apteki, używali karty płatniczej. Bo rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku, pozwala na bezpieczny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

W trakcie kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy pokazać  naszym klientom, że korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest łatwe. Nasi klienci dowiedzą się:

  • jakie korzyści daje posiadanie konta w banku,
  • jak założyć konto bankowe,
  • jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS, 
  • o czym muszą pamiętać, gdy korzystają z konta bankowego przez internet.

Informacje te zapewnią seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno obejść się bez Internetu. Umiejętność korzystania z Internetu, bankowości elektronicznej i usług online ułatwia załatwianie codziennych spraw. Przez Internet można załatwić sprawy w urzędach, robić zakupy, płacić rachunki czy kontaktować się z najbliższymi.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Ulotka pobierz pdf
Grafika pobierz pdf

Źródło: ZUS

Wszystkie aktualności