Drukuj

Dla pacjenta

#DDM - chroń siebie i najbliższych, aby nie stracić tego, co najcenniejsze!

02.03.2021Wpis archiwalny

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Służy temu spot #MaskujSię, udostępniony na YouTube: #DDM - chroń siebie i najbliższych, aby nie stracić tego co najcenniejsze!

Chroń siebie i innych – stosuj zasadę DDMA+W

Najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zasada DDMA+W, to:

  • D jak dystans

Dystans społeczny towarzyszy nam od początku epidemii koronawirusa. 1,5 m to minimalna odległość, jaką powinniśmy zachowywać od innych osób. Dzięki temu chronimy zarówno siebie, jak i ludzi wokół nas.

  • D jak dezynfekcja

Mycie rąk wodą z mydłem, albo ich dezynfekcja to podstawa w walce z koronawirusem. Jednak ręce to nie wszystko. Pamiętaj o czyszczeniu i dezynfekcji powierzchni i przedmiotów, których często dotykasz.

  • M jak maseczka

Maseczka – zasłaniaj nos i usta w przestrzeni publicznej. Rób to zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na ulicy. Tam również spotykasz i mijasz wiele osób.

  • A jak Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Korzystasz z aplikacji i miałeś bliski kontakt z osobą chorą? Twój telefon Cię o tym poinformuje. STOP COVID ProteGO Safe to dobrowolna, darmowa i w pełni bezpieczna aplikacja, która pomaga w walce z koronawirusem.

  • W jak wietrzenie

Zadbaj, aby w zamkniętych pomieszczeniach, w których spędzasz dużo czasu był dopływ świeżego powietrza. Często wietrz pokoje w domu i w pracy.

Źródło: Chroń siebie i innych – stosuj zasadę DDMA+W

Wszystkie aktualności