Drukuj

Dla pacjenta

Zachodniopomorski Oddział Funduszu bierze udział w III Wielkim Kiermaszu Charytatywnym Paczka dla Bohatera

31.07.2021

31 lipca 2021 Zachodniopomorski Oddział NFZ bierze udział w III Wielkim Kiermaszu Charytatywnym Paczka dla Bohatera.
Na Kiermaszu organizowanym na terenie Agencji Mienia Wojskowego przy ulicy Sambora, jesteśmy w godzinach 10:00 -15:00

  • zbieramy do puszek pieniądze na potrzeby kombatantów
  • promujemy program Profilaktyki 40 PLUS
  • wydajemy Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego  

Profilaktyka 40 PLUS adresowana jest do wszystkich osób, które w tym roku kończą 40 rok życia, i do starszych - bez ograniczenia wieku.
Aby skorzystać z badań należy odpowiedzieć na pytania ankiety za pośrednictwem: Internetowego Konta Pacjenta lub infolinii 22 735 39 53.
Na podstawie ankiety zostaną ocenione czynniki ryzyka i wystawione e-skierowanie. To jest podstawa, żeby się udać do wybranego przez siebie punktu diagnostycznego. Badania można wykonać w 29 miejscach w województwie, w tym w 11 placówkach w samym Szczecinie. Wykaz publikowany jest na naszej stronie internetowej (karta otwiera się w tym samym oknie).
Pakiet badań diagnostycznych dla pań i panów zawiera takie badania jak: morfologia krwi;  stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy; stężenie glukozy we krwi; poziom kreatyniny we krwi; badanie ogólne moczu; poziom kwasu moczowego we krwi; pomiar ciśnienia tętniczego; pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI); ocena miarowości rytmu serc; tylko dla panów: PSA – badanie w kierunku raka prostaty.

Z wynikami badań pacjent zgłasza się do lekarza POZ; na ich podstawie może otrzymać skierowanie do specjalisty celem dalszej diagnostyki lub leczenia.
By zwiększyć dostępność do lekarzy specjalistów, także od 1 lipca do końca 2021 r. zniesione zostają limity przyjęć do lekarzy specjalistów (oznacza to, że NFZ będzie finansować wszystkie udzielone przez nich  świadczenia). Dzięki temu pacjenci będą mogli szybciej dostać się do poradni specjalistycznej lub na specjalistyczne badania diagnostyczne.
Przypominamy też o bezpłatnej całodobowej infolinii NFZ pod numerem 800 190 590 – tam także uzyskamy informacje, gdzie się badać w ramach Profilaktyki 40 PLUS.

  • Podczas kiermaszu wystawiamy EKUZ – należy przyjść z dowodem osobistym, uczniowie i studenci – z legitymacją potwierdzającą pobieranie nauki, a absolwenci - ze świadectwem ukończenia edukacji. 
  • Na kiermasz przygotowaliśmy paczki – w naszych firmowych płóciennych torbach; w każdej jest teczka na dokumentację medyczną oraz … niespodzianka. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży toreb, a także zbiórki, którą prowadziliśmy w naszym oddziale NFZ, przekażemy organizatorom, z przeznaczeniem na potrzeby Paczki dla Bohatera.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Komunikacji Społecznej

Wszystkie aktualności