Drukuj

Dla pacjenta

Środa z profilaktyką. Depresja i zdrowie psychiczne

06.10.2021

Dziś, w ramach Środy z profilaktyką: Depresja i zdrowie psychiczne

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 50 % wszystkich zaburzeń zdrowia psychicznego prowadzących do nadużywania środków psychoaktywnych, agresji i przemocy oraz innych zachowań antyspołecznych, ma swój początek w okresie dojrzewania. W Polsce na zaburzenia depresyjne choruje ok. 1 mln osób (2,6 % kobiet i 2% mężczyzn).

  • Czym jest zdrowie psychiczne?
  • Jakie są niepokojące objawy?
  • Jak zadbać o siebie i jak wspierać bliskich?
  • Gdzie szukać pomocy?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce, pobierz pdf

O profilaktyce zdrowia psychicznego oraz m.in. o tym, kto jest szczególnie narażony na depresję, w przygotowanym materiale filmowym mówią eksperci: prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski oraz psycholog Anna Napiórkowska. Zobacz film, otwiera się w tej samej karcie >>>  

W trudnym czasie, kiedy szczególnie potrzebujemy wsparcia psychologicznego, warto zapoznać się z serią internetowych podcastów, dostępnych na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Bezpłatne plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania, w tym plan DASH DEPRESJA, znajdziesz na portalu diety.nfz.gov.pl.


Projekt Zdrowie – to cykl środowych audycji Radia Szczecin, powstających we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.
Mówimy w nich o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać.

 Zespół Komunikacji Społecznej

Wszystkie aktualności