Drukuj

Dla pacjenta

Środa z profilaktyką. Profilaktyka chorób serca

29.09.2021

O niewydolności serca kardiolodzy mówią w kategoriach nowej, niezakaźnej epidemii. Szacuje się, że dziś cierpi na nią ok. miliona Polaków. W ciągu dekady liczba chorych zwiększy się o połowę. Ponad 40% zgonów kardiologicznych u mężczyzn spowodowanych jest chorobą wieńcową; w przypadku kobiet jest to 30%.

  • Czym są choroby serca?
  • Jakie są najczęstsze choroby serca?
  • Jak zadbać o zdrowe serce?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce, pobierz pdf.

 

Jaki styl życia należy wybrać, by cieszyć się zdrowiem? Które wzorce zachowań składające się na współczesny styl życia (niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, stres) odgrywają ważną rolę w rozwoju chorób serca?

Na te i inne pytania odpowiada ekspert: dr Małgorzata Obara-Gołębiowska psycholog, specjalista ds. dietetyki i poradnictwa żywieniowego, w przygotowanym materiale filmowym. Zobacz film, otwiera się w tej samej karcie >>> 

Bezpłatne plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania znajdziesz na portalu diety.nfz.gov.pl.

Jeżeli chcesz zacząć ćwiczyć regularnie lub utrzymać dotychczasową kondycję, skorzystaj ze sprawdzonych, bezpiecznych treningów: 8 tygodni do zdrowia, oraz ćwiczeń na naszej stronie – „Atlas ćwiczeń”.


Projekt Zdrowie – to cykl środowych audycji Radia Szczecin, powstających we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.
Mówimy w nich o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać.

 Zespół Komunikacji Społecznej

 

Wszystkie aktualności