Drukuj

Dla pacjenta

Agnieszka Pietraszewska-Macheta - nowy Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ

02.10.2020

Od 2 października pełniącym obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ jest Agnieszka Pietraszewska-Macheta. Piotr Bromber, dotychczasowy szef oddziału i jednocześnie dyrektor Lubuskiego OW NFZ, otrzymał zadanie uruchomienia w Gorzowie Wielkopolskim Centrum Usług Wspólnych o międzynarodowym charakterze.

Agnieszka Pietraszewska-Macheta do tej pory pracowała w Małopolskim Oddziale Wojewódzkim Funduszu, jednym z największych w Polsce. Była zastępcą dyrektora ds. służb mundurowych. Od 2 października jest pełniącym obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Prawnik z doświadczeniem w systemie ochrony zdrowia

Agnieszka Pietraszewska-Macheta jest radcą prawnym, absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów podyplomowych w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończyła również aplikację sądową. Od 1998 r. pracuje w systemie ubezpieczeń zdrowotnych. Od 2003 r. jest związana z Funduszem. Udziela się także naukowo. Prowadzi kursy, szkolenia i wykłady dotyczące funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, w szczególności finansowania świadczeń medycznych ze środków publicznych.

Pani Pietraszewska-Macheta jest doświadczonym prawnikiem z ekspercką wiedzą. Pracowała w największych oddziałach NFZ. W Krakowie była zastępcą dyrektora. W Warszawie stała na czele zespołu radców prawnych. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie z kierowaniem szczecińskim oddziałem – podkreśla Filip Nowak, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Centrum Usług Wspólnych od spraw międzynarodowych

Piotr Bromber, dotychczasowy szef zachodniopomorskiego NFZ, otrzymał zadanie stworzenia nowego Centrum Usług Wspólnych (CUW) na terenie województwa lubuskiego. Decyzja jest nieprzypadkowa, ponieważ Piotr Bromber jest dyrektorem tamtejszego oddziału Funduszu.

Dziękuję Piotrowi Bromberowi, że w szczególnie trudnym i wymagającym czasie epidemii koronawirusa kierował dwoma oddziałami jednocześnie. Udowodnił, że nie boi się wyzwań, dlatego teraz będzie odpowiadał za uruchomienie ważnego Centrum Usług Wspólnych, które zajmie się sprawami międzynarodowymi – zaznacza Filip Nowak. Nowe centrum powstanie w Gorzowie Wielkopolskim.

Wszystkie aktualności