Drukuj

Dla pacjenta

W sobotę 18 czerwca konta w ZIP zakładamy w Policach, podczas festynu hospicyjnego

16.06.2016

W sobotę 18 czerwca br., podczas Festynu Hospicyjnego w ramach Dnia Promocji i Ochrony Zdrowia, w Policach gościć będzie mobilne stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ do zakładania kont w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Zapraszamy w godz. 12-16, na plac w sąsiedztwie centrum handlowego King, przy ul. Wyszyńskiego 13.

10 edycja Festynu organizowanego przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach to impreza promująca zdrowy styl życia i idee wolontariatu.

W czasie spotkania będzie można również zbadać pojemność płuc, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

W planie imprezy jest wiele atrakcji:

  • teatr dla dzieci
  • występy artystyczne
  • kącik plastyczny
  • malowanie twarzy
  • loteria „ Każdy los wygrywa"

Na głodnych czekać bedzie grochówka ugotowana przez motocyklistów, a na deser - ciasta upieczone przez wolontariuszki hospicjum.

Konto w ZIP

Konto w ZIP może założyć każda osoba, także obecnie nieubezpieczona, która ukończyła 16 lat, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu. Konto można założyć dla siebie lub swojego dziecka oraz przez pełnomocnika. W przypadku wydania danych pełnomocnikowi warunkiem koniecznym jest przedstawienie podpisanego przez zainteresowaną uzyskaniem dostępu do ZIP osobę, pełnomocnictwa do założenia konta w jej imieniu. Pełnomocnictwo, pobierz plik.

Jakie są korzyści z założenia konta? Dzięki ZIP mamy dostęp do historii swojego leczenia w każdej chwili, z każdego komputera połączonego z Internetem; na koncie w ZIP zobaczymy, ile nasze leczenie kosztowało; w dostępnym w ZIP systemie eWUŚ - elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy sprawdzimy, czy w danym dniu mamy prawo do świadczeń.

Biuro prasowe ZOW NFZ

Zobacz o wydarzeniu:
Plakat akcji
Hospicjum Królowej Apostołów
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

Wszystkie aktualności