Drukuj

Dla pacjenta

W sobotę i niedzielę, 3-4 września zapraszamy do stanowiska ZOW NFZ na targach DZIECKO Mama Tata w hali Azoty Arena!

31.08.2016Wpis archiwalny
W sobotę i niedziele, 3 i 4 września, w hali Azoty Arena w Szczecinie odbędą się targi pod nazwą DZIECKO Mama Tata. Zachodniopomorski Oddział Funduszu zaprasza do swojego mobilnego stanowiska, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w godzinach 10-18.
Co proponujemy?
  • Osoby planujące w najbliższych miesiącach wyjazd za granicę, np. turystycznie lub na zakupy, będą mogły wyrobić EKUZ - Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.
  • Zainteresowani dostępem do historii i kosztów własnego leczenia – będą mogli założyć konto w ZIP - Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, zarówno sobie, jak i swoim dzieciom.
  • Proponujemy również, by skorzystać z okazji i sprawdzić w eWUŚ – systemie Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców, status ubezpieczenia - własny i swoich pociech.
  • Rozdawane będą najnowsze informatory „Gdzie i jak się leczyć 2016”, poradniki o prawach pacjenta – dla dorosłych i dzieci, biuletyny „Historie prawdziwe o walce z chorobą, opowiedziane przez pacjentów i lekarzy” oraz oświadczenia woli. Dostępne będą także ulotki o prawie do bezpłatnych leków dla seniorów, którzy ukończyli 75 lat  
Na targach będzie blisko 100 różnych wystawców oferujących niezbędne artykuły dla dziecka i jego rodziny, atrakcje z zakresu edukacji i medycyny, bezpłatne konsultacje,  porady specjalistów, panele dyskusyjne oraz warsztaty dla dzieci i rodziców.
Wstęp na Targi oraz parking jest bezpłatny!
 
Konto w ZIP może założyć każda osoba, także nieubezpieczona, która ukończyła 16 lat. Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Konto można założyć dla siebie lub swojego dziecka.  
Jakie są korzyści z założenia konta? Dostęp do historii leczenia i jego kosztów oraz do systemu eWUŚ (elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy)
 
Wyjazd turystyczny z EKUZ, to gwarancja bezpieczeństwa zdrowotnego w UE.
EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach UE (i EFTA) w sytuacji nagłej choroby lub urazu, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, na zasadach  obowiązujących w kraju pobytu.
Wnioski o EKUZ będą dostępne na miejscu. EKUZ wydawany jest za okazaniem dokumentu tożsamości. Osoby powyżej 18 roku życia, kontynuujące naukę, muszą okazać  dodatkowo legitymację uczniowską lub studencką.
 
Biuro Prasowe ZOW NFZ
 
Wszystkie aktualności