Drukuj

Dla pacjenta

Akcja ZOW NFZ „Bezpłatne leki dla seniorów 75+” w siedzibie TVP3 Szczecin

15.09.2016

Pacjencie 75+. Nie wiesz, czy Twój lek jest bezpłatny? Przyjdź i sprawdź!
W ramach akcji „Bliżej Pacjenta” Zachodniopomorski Oddział NFZ i Telewizja Polska Oddział w Szczecinie zapraszają w sobotę 17 września, w godz. 10-15 do holu TVP3 przy ul. Niedziałkowskiego 24 w Szczecinie.

Przy mobilnym stanowisku ZOW NFZ dyżurować będą specjaliści, którzy odpowiedzą na pytania o bezpłatne leki dla seniorów, którzy ukończyli 75 rok życia.
Przy tej okazji, osoby zainteresowane leczeniem uzdrowiskowym, będą mogły porozmawiać o zasadach kierowania do sanatorium.

  • Przy mobilnym stanowisku ZOW NFZ można będzie założyć także konto w ZIP - Zintegrowanym Informatorze Pacjenta
  • W holu TVP3 rozdawane będą także najnowsze informatory Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ, Jak i gdzie się leczyć 2016

Bezpłatne leki dla seniorów od 75 roku życia to kolejny projekt, który Telewizja Szczecin, we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Funduszu stara się przybliżyć pacjentom. Poprzednio był to ZIP.

W 2013 roku, gdy pomysł internetowych kont zdrowotnych dopiero startował, szczeciński Oddział Telewizji Polskiej był jednym z pierwszych miejsc, w których mieszkańcy miasta, przy mobilnym stanowisku Funduszu, mogli takie konto założyć. Od tamtego czasu loginy i hasła do własnego konta internetowego w NFZ pobrało ponad 60 tysięcy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Dzięki temu mają dostęp do historii i kosztów swojego leczenia od 2008 roku, do wykazu leków refundowanych wydanych im w aptekach na receptę, do swojego aktualnego statusu ubezpieczenia. Konto w ZIP może mieć także dziecko; założy je rodzic, który zgłosił swoją pociechę do ubezpieczenia zdrowotnego. Aby założyć konto w ZIP wystarczy dowód osobisty lub paszport.

Dzięki projektowi bezpłatnych leków, seniorzy 75+ będą mieć łatwiejszy dostęp do terapii, a leczenie stanie się skuteczniejsze.

Zobacz więcej:


Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności