Drukuj

Dla pacjenta

We wtorek i środę 4-5 października br. mobilne stanowisko ZOW NFZ gości w Zakładach Chemicznych Grupy Azoty w Policach

05.10.2016

We wtorek i środę, 4-5 października br., mobilne stanowisko ZIP odwiedza Zakłady Chemiczne Grupy Azoty w Policach. Pracownicy chemicznego giganta, zainteresowani własną historią i kosztami leczenia w ramach NFZ, mogą zakładać konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Natomiast osoby planujące w ciągu najbliższych miesięcy wyjazdy turystyczne lub na zakupy za granicę, składają wnioski o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowego – dla siebie, małżonka i dzieci; na tej podstawie EKUZ-y są im przesyłane do domu. Przy mobilnym stanowisku można pobrać ulotki o bezpłatnych lekach dla starszych członków rodziny, czyli dla seniorów 75+, zaopatrzyć się w informatory ZOW NFZ Jak i gdzie się leczyć oraz w poradniki o prawach małego pacjenta.    
 

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., 72-010 Police, ul. Kuźnicka 1
wtorek, 04.10.2016 - godz. 10.30-15.00
środa, 05.10.2016 - godz. 10.00-14.30

Konto w ZIP może założyć każda osoba, także obecnie nieubezpieczona, która ukończyła 16 lat, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu. Konto dla dziecka może założyć rodzic, który zgłosił je do ubezpieczenia zdrowotnego.

Jakie są korzyści z założenia konta? Dzięki ZIP mamy dostęp do historii swojego leczenia w każdej chwili, z każdego komputera połączonego z Internetem; na koncie w ZIP zobaczymy, ile nasze leczenie kosztowało; w dostępnym w ZIP systemie eWUŚ - elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy sprawdzimy, czy w danym dniu mamy prawo do świadczeń.

Zobacz więcej:

Mobilne stanowisko ZOW NFZ w Azotach Police - pobierz pdf
Plakat akcji - pobierz pdf
Ulotka informacyjna - pobierz pdf

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności