Drukuj

Dla pacjenta

Zachodniopomorski Kurator Oświaty udziela wsparcia edukacyjnemu projektowi Narodowego Funduszu Zdrowia o prawach pacjenta – dziecka

10.11.2016

Zachodniopomorski Kurator Oświaty skierował do dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zaproszenie Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ do udziału w projekcie edukacyjnym Funduszu o prawach pacjenta – dziecka.  Celem akcji jest zapoznanie uczniów z prawami pacjenta oraz pogłębienie ich wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej i zachowań prozdrowotnych.

Pakiet edukacyjny zawierający przykładowy scenariusz jednej z pięciu lekcji, załączniki z zadaniami, Poradnik dla rodziców i personelu „Mały Pacjent”, kolorowankę dla dzieci oraz plakat trafiły już do wszystkich zachodniopomorskich placówek posiadających Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Akcja edukacyjna „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole” została objęta Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

  • Plakat dotyczący akcji – pobierz jpg
  • Informacja dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów – na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty – otwórz link do informacji


Biuro Prasowe ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności