Drukuj

Dla pacjenta


  

Aktualności

Brexit

17.11.2020

Prezes NFZ Adam Niedzielski o przekształcaniu NFZ w jednolitą organizację

24.07.2020

Najważniejsza jest poprawa zdolności logistycznej, bo teraz nie wykorzystujemy całego potencjału NFZ - mówi Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej. Idziemy w kierunku usprawniania funkcjonowania Funduszu, ujednolicania procedur i standardów obsługi. Na zmianach skorzystają pacjenci i świadczeniodawcy. Znacznie łatwiej załatwić swoją sprawę, gdy procedury i standardy w każdym oddziale Funduszu są tożsame.

Polskie Radio Koszalin. Na walkę z koronawirusem wydaliśmy 24 mln zł, w tym 2 mln zł na testy

27.05.2020

Dyrektor Piotr Bromber był gościem popołudniowego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się m.in. do powrotu szpitali do normalnego trybu pracy. - Ważne jest jednak, aby wszystkie działania podejmowane w związku z epidemią zapisane zostały w kodzie organizacji. Po to by w razie konieczności szybko odtworzyć sprawdzony mechanizm: potencjał ludzki, infrastrukturę, sprzęt, procedury.

Kurier Szczeciński. O koronawirusie i cichej rewolucji-rozmowa z Piotrem Bromberem

26.05.2020

Chcemy być odbierani jako ci, którzy działają dla dobra pacjentów, oczywiście przy współpracy z dyrektorami i prezesami szpitali, personelem medycznym, samorządem, organizacjami pacjentów - powiedział p.o. dyrektora ZOW NFZ Piotr Bromber. By NFZ był postrzegany jako instytucja, która jest nastawiona na słuchanie, rozmawianie, tłumaczenie... Wsłuchujemy się również w słowa krytyki, choć mam świadomość, że nie ze wszystkimi będziemy się zgadzać.

TVP3 Szczecin. NFZ finansuje punkty pobrań do testów dla osób na kwarantannie

12.05.2020

Pobieranie materiału do testów i same punkty pobrań, to kolejne świadczenie związane z zapobieganiem i zwalczaniem koronawirusa, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zachodniopomorski Oddział NFZ wydał do tej pory na leczenie pacjentów z koronawirusem, gotowość oddziałów szpitalnych, testy w laboratoriach, izolatoria i miejsca hotelowe  dla medyków ponad 18 mln złotych; samo testowanie pacjentów i personelu medycznego kosztowało prawie 2 mln złotych.

Głos Koszaliński. Epidemia to sytuacja nowa, trudna dla nas wszystkich

21.04.2020

Piotr Bromber, Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ - Naszym celem jest zapewnienie w tym trudnym czasie poczucia bezpieczeństwa pacjentom, a podmiotom medycznym - stabilności finansowej. Mierzymy się teraz z sytuacją wyjątkową, wychodzenie z niej będzie dla nas wszystkich czymś nowym, będziemy się musieli wiele nauczyć.  

TVP 3 Szczecin. Piotr Bromber: zapewniamy podmiotom leczniczym stabilność finansową

16.04.2020

Piotr Bromber, pełniący obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ był gościem programu informacyjnego Kronika. Obraz dnia.  Rozmowe prowadziła Magdalena Stankiewicz. Mimo zmniejszenia liczby świadczeń wykonywanych planowo, zachowana jest dotychczasowa miesięczna płatność wynosząca 1/12 rocznych zobowiązań Zachodniopomorskiego Oddziału Funduszu, wynikających z każdej z obowiązujących umów.

Polskie Radio Koszalin. Mimo pandemii, żaden pacjent nie zostanie bez pomocy

16.04.2020

Piotr Bromber, pełniący od marca br. obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, był gościem porannego „Studia Bałtyk” w Polskim Radiu Koszalin. Słuchaczy zapewnił, że mimo pandemii koronawirusa, każdy pacjent w nagłej sytuacji otrzyma pomoc. Osoby niewymagające natychmiastowej interwencji, zachęcał do korzystania z systemu teleporad.

Głos Szczeciński. W Zachodniopomorskiem udzielono już ponad 85 tys. teleporad

14.04.2020

- To nie jest czas na ocenę kondycji Oddziału. To jest czas realizacji pilnych, często nowych zadań w zupełnie innej rzeczywistości i w zupełnie innym wymiarze czasowym. Możemy temu sprostać tylko dzięki zaangażowaniu i postawie pracowników Oddziału. Na nowo uczymy się rozwiązywać problemy i kształtować relacje. Niezmiennym dla nas pozostaje działanie na rzecz i w imieniu pacjentów w ścisłej współpracy z placówkami medycznymi.

Leki 75+

01.09.2016