Drukuj

Strefa kobiet

Zapraszamy do udziału w czerwcowym wydarzeniu "Dla zdrowia mamy i dziecka"

27.04.2017

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wspólnie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu PUM organizuje w sobotę, 3 czerwca 2017 roku, w Centrum Handlowym Galaxy, w godz. 10-18, z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, wspólny projekt zat. „Dla zdrowia mamy i dziecka”. W realizację projektu włączyła się firma reklamowa i PR Media Brothers ze Szczecina.

 • Projekt ma charakter informacyjno-edukacyjny i jest adresowany do osób planujących powiększenie rodziny, oczekujących przyjścia na świat potomstwa, a także do rodzin z małymi dziećmi.
 • Istotna część akcji, przygotowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, poświęcona jest ciąży, pielęgnacji dziecka i upowszechnianiu naturalnego karmienia piersią. PUM zapewnia merytoryczną treść akcji: pokazy, prezentacje, konsultacje, mini-wykłady i rozmowy ze specjalistami.
 • Oferta wydarzenia zostanie poszerzona o promocję programu koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży, podczas porodu i w połogu, finansowanego przez NFZ, a realizowanego przez Szpital Kliniczny Nr 2 na Pomorzanach, Szpital Kliniczny Nr 1 w Policach oraz Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Zdroje".
 • Na ekranach telewizyjnych Galaxy będzie prezentowane szkolenia e-learningowego o karmieniu piersią” przygotowane przez Akademię NFZ.
 • Zachodniopomorski Oddział Funduszu, z myślą o Dniu Matki i Dziecka, wyda Poradnik dla kobiet w ciąży, podczas porodu i w połogu – będzie on rozdawany tego dnia wraz z teczką na dokumentację medyczną.
 • Przy mobilnym stanowisku Funduszu wydawane będą karty EKUZ oraz dane dostępowe do kont internetowych w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.     
 • Ważną częścią projektu jest informowanie o świadczeniach socjalnych, pomocy środowiskowej i instytucjonalnej, pieniężnej i niepieniężnej, świadczeniach wynikających z ustawy „Za życiem” – adresowanych do kobiet w ciąży, dzieci oraz rodzin z dziećmi.
 • Prowadzona będzie również akcja informacyjna na temat szczepień. 
 • Całość mamy nadzieję powiązać atrakcyjną oprawą muzyczną.  
 • Propozycja zostanie wzbogacona o wszelkie produkty i usługi adresowane do kobiet w ciąży i połogu, a także do rodzin z małymi dziećmi – w zakresie zdrowego stylu życia, spędzania czasu, stymulowania rozwoju dziecka. Udział w akcji firm oferujących towary i usługi związane z matką, dzieckiem i rodziną z małymi dziećmi zapewnia szczecińska firma reklamowa i PR Media Brothers.

Podmioty zainteresowane udziałem w akcji, proszone są o kontakt mailowy na adres: wydawnictwa@nfz-szczecin.pl (odpiszemy, oddzwonimy) lub z Media Brothers www.mediabros.pl

Zobacz więcej:

 • Plakat wydarzenia „Dla zdrowia mamy i dziecka”, pobierz jpg

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności