Drukuj

Strefa kobiet

Wiele się działo w sobotę 3 czerwca w ramach akcji Dla zdrowia mamy, dziecka, rodziny…

05.06.2017

Wiele się działo w sobotę 3 czerwca w Galaxy, w ramach akcji Dla zdrowia mamy, dziecka, rodziny zorganizowanej wspólnie przez Zachodniopomorski Oddział NFZ i PUM.

W godzinach między 10-18 można było posłuchać interesujących prelekcji i wywiadów na takie tematy, jak: Cięcie cesarskie – w jakim kierunku idziemy? Standard opieki w czasie ciąży. Higiena w czasie ciąży. Zalety porodu naturalnego po uprzednim cięciu cesarskim. Szczepienia i badania przesiewowe noworodka. Gimnastyka ciężarnej . Używki w ciąży. Co zabrać ze sobą do szpitala? Przygotowanie do porodu. Farmakologiczne metody zmniejszania bólu porodowego. Pozycje wertykalne w czasie porodu. Niefarmakologiczne metody zmniejszania bólu porodowego Higiena w połogu. Szczepienie dzieci. Jak karmić piersią bez problemów? Pierwsza pomoc u dzieci. Pielęgnacja noworodka. Powrót kondycji po porodzie – jak ćwiczyć z dzieckiem. Dlaczego warto karmić piersią? Dobry poród. Odżywianie w ciąży i po porodzie. Rodzicielstwo bliskości. Pielęgnacja noworodka.

Studentki PUM uczyły, jak pielęgnować, kąpać i masować noworodka; jak prawidłowo przystawiać dziecko do karmienia piersią. Uczyły wiązania chusty do noszenia niemowlęcia i samobadania piersi, mierzyły ciśnienie.  

Serdecznie dziękujemy naszym gościom: lekarzom i położnym ze Szpitala w Zdrojach, Szpitala Klinicznego nr 2 na Pomorzanach oraz Szpitala Klinicznego nr 1 w Policach, Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków, Polskiemu Bankowi Komórek Macierzystych FamiCord Group, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Lions Club Szczecin Jantar, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Przy swoim mobilnym posterunku dyżurowali także pracownicy Wydziału Spraw Świadczeniobiorców i Wydziału Informatyki, wydając Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i zakładając konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Z mini recitalem wystąpił śpiewający lekarz, prof. Jacek Rudnicki. Naukę śpiewania kołysanek poprowadziła Katarzyna Borkowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie, w ramach projektu Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato. Rozdawane były prezenty dla uczestników quizów, a także poradnik dla kobiet w ciąży i przyszłych mam wraz z teczką na dokumentację medyczną!

Wszystkim Państwu Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za poświęcony czas i zaangażowanie!

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności