Drukuj

Strefa kobiet

Szpital Kliniczny nr 2 na Pomorzanach zaprasza na internetowe seminarium o zagrożeniach dla kobiet w ciąży

20.05.2020Wpis archiwalny

Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych,  w szczególności przyszłych rodziców, do udziału w internetowym seminarium czyli webinarium, na YouTube.

Interaktywne seminarium w Internecie poświęcone będzie preeklampsji - jest to stan przedrzucawkowy, którego objawem jest nadciśnienie tętnicze, białkomocz oraz obrzęk rąk, nóg i twarzy u kobiety w ciąży. Z preeklampsją związane są zagrożenia: przedwczesne oddzielenie się łożyska, nieprawidłowy przepływ krwi prowadzący do ryzyka niedotlenienia lub niedożywienia dziecka, a także niewydolności nerek czy wątroby u cieżarnej.

Webinarium odbędzie się na kanale YouTube w piątek - 22 maja, o godz. 12.00. Wcześniejsze zapisy nie są potrzebne. Wystarczy 22 maja o godz. 12.00 kliknąć w link  Webinarium będzie realizowane w formule interaktywnej - po kilkuminutowych prezentacjach będzie czas na zadawaniem pytań; może je przesłać wcześniej poprzez FB projektu www.facebook.com/prenatalprojekt.

Organizatorem webinarium jest zespół lekarzy z dr hab. n. med. Sebastianem Kwiatkowskim, specjalistą perinatologii, zastępcą lekarza kierującego Kliniką Położnictwa i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.

W interaktywnym seminarium w Internecie udział wezmą: dr hab. n.med. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska, Warszawa – „Objawy preeklampsji”; dr n. med. Anna Kajdy, Warszawa – „Czynniki ryzyka wystąpienia preeklampsji”; dr hab. n. med. Dariusz Borowski, Łódź, przewodniczący Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników – „Jak diagnozować i wdrażać profilaktykę w czasie ciąży” ; dr hab. n. med. Sebastian Kwiatkowski, specjalista perinatologii, autor projektu PRENATALPROJEKT http://www.spsk2-szczecin.pl/page/31  – „Czy preeklampsja to problem zdrowotny jedynie w czasie trwania ciąży?”, Klinika Położnictwa i Ginekologii, SPSK-2.

Organizatorzy zapewniają, że zagadnienie zostanie wyłożone w przystępny, zrozumiały sposób.

Źródło: SPSK2

Wszystkie aktualności