logo

Pilne Zachodniopomorskie: SzczepimySię! Szczepienie na Netto Arenie – zamiast w szpitalu na Pomorzanach Szczepienie przeciwko COVID-19 - ważne informacje Ministerstwa Zdrowia 989 - całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Strefa kobiet

W Szpitalu Klinicznym nr 2 na szczecińskich Pomorzanach uczą przyszłe mamy śpiewania kołysanek

09.06.2016

Szpital na Pomorzanach przyłączył się do ogólnopolskiego projektu "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato". Polega on na uczeniu przyszłych i obecnych rodziców śpiewania kołysanek.

Badania potwierdzają, że dziecko zapamiętuje kołysankę, której słuchało jeszcze w łonie matki i reaguje na nią po przyjściu na świat. Agata Czekalińska, koordynatorka projektu przekonuje, że dzieci przy kołysankach szybciej się wyciszają, uczą się skupiać na głosie, co ułatwi im uważność i koncentrację w późniejszym wieku.

Pacjentki szpitala na Pomorzanach, przyszłe mamy, są pomysłem zauroczone. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się kilka razy w tygodniu, są profesjonalnie prowadzone przez nauczycielkę muzyki, a przyjść może na nie każda kobieta w ciąży.

Zobacz więcej

Radio Szczecin. Śpiewające przyszłe mamy w szpitalu na Pomorzanach [WIDEO, ZDJĘCIA]. 07.06.2016, otwórz link do informacji

Głos Szczeciński. Śpiewają do brzuszków. 09.06.2016, otworz link do informacji, pobierz artykuł

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności