Drukuj

Nasz oddział NFZ

Paweł Kurzak nowym dyrektorem Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie

02.11.2021

Od 2 listopada 2021 roku dyrektorem Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ jest Paweł Kurzak. Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dotychczasowa p.o. dyrektor oddziału, wraca do pracy w Małopolskim Oddziale NFZ, na stanowisko zastępcy dyrektora ds. służb mundurowych.

Paweł Kurzak do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. służb mundurowych w Wielkopolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu. Dyrektorem Oddziału w Szczecinie został w wyniku ogłoszonego przez Centralę NFZ konkursu. 2 listopada br., akt powołania na stanowisko dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie wręczył mu, w imieniu ministra zdrowia, p.o. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak. Nominację poprzedziła wydana 27 października pozytywna opinia Rady Oddziału.    

Paweł Kurzak urodził się w 1970 roku w Wałbrzychu. Pracę na rzecz systemu ochrony zdrowia w Polsce rozpoczął w 1999 roku w Dolnośląskiej Regionalnej Kasie Chorych. Pracował także w oddziale Mazowieckim i Wielkopolskim NFZ. Ukończył Międzyuczelniane Podyplomowe Studia Zarządzania w Służbie Zdrowia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz uzyskał tytuł MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Jest również absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej. W swojej karierze zawodowej zarządzał również spółką stomatologiczną Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Cieszę się z tej nominacji. Ona otwiera nową kartę pracy Oddziału – powiedział Filip Nowak, p.o. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wręczając podpisany przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego akt mianowania. Pan dyrektor ma dużą wiedzę na temat systemu ochrony zdrowia. Życzę mu dobrej współpracy z zespołem, bo on jest największą wartością, a także dobrych efektów pracy.

Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dotychczasowa p.o. Dyrektor oddziału, wraca do pracy w Małopolskim Oddziale NFZ, na stanowisko zastępcy dyrektora ds. służb mundurowych.

Dziękuję Agnieszce Pietraszewskiej - Machecie, że podjęła się kierowania oddziałem w Szczecinie w szczególnie trudnym i wymagającym czasie epidemii koronawirusa, że tak dobrze sobie poradziła z wyzwaniami. Jestem po wizytach u wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego. Obaj wysoko ocenili współpracę z panią – dodał Prezes, wręczając pani dyrektor pisemne podziękowania nie tylko od siebie, lecz także od Ministra Zdrowia.

Wszystkie aktualności