Drukuj

Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!

Zachodniopomorski Oddział NFZ opublikował czwarte już wydanie Poradnika stomatologicznego dla dzieci i kobiet w ciąży!

25.01.2019

Poradnik „Aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” zawiera najważniejsze zalecenia w kierunku zapobiegania próchnicy.  Są nimi: dobre nawyki żywieniowe, ze szczególnym naciskiem na ograniczenie spożywania produktów i napojów zawierających cukier, codzienna staranna higiena jamy ustnej, stosowanie środków profilaktycznych zawierających fluorki, a także odbywanie regularnych wizyt u stomatologa.  

Wydawane przez ZOW NFZ materiały informacyjne, tj. poradniki, plakaty i ulotki, służące upowszechnianiu wiedzy o profilaktyce próchnicy, dotyczą zdrowia dzieci, ale adresowane są przede wszystkim do dorosłego otoczenia dziecka oraz do kobiet w ciąży.

Zawarte w nich zalecenia są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Poradniki stomatologiczne, plakaty i ulotki trafiają systematycznie do żłobków, przedszkoli, pierwszych klas szkoły podstawowej oraz do szkół rodzenia i są wsparciem dla projektu ZOW NFZ realizowanego we współpracy z partnerami, którymi są promotorzy zdrowia z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie oraz stacji powiatowych oraz świadczeniodawcy związani z ZOW NFZ umowami w zakresie medycyny szkolnej, realizujący opiekę nad dziećmi w młodszych klasach szkoły podstawowej, tj. pielęgniarki szkolne, w miejscu nauczania i wychowania.

Poradniki stomatologiczne i ulotki będą rozdawane podczas Dnia Otwartego w ZOW NFZ, 26 stycznia 2019. Zapraszamy! - otwórz link do informacji

Zobacz więcej

 

Wszystkie aktualności