Drukuj

e-zdrowie Pacjenta

Jak założyć IKP-Internetowe Konto Pacjenta - poradnik dla Seniorów

30.01.2020

CSIOZ - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia  przygotowało poradnik dla Seniorów: jak zalogować się na Internetowe  Konto Pacjenta i korzystać z radości dostępu do własnych danych medycznych.

Wszystkim wnuczętom podpowiadamy, że pomoc np. babciom i dziadkom w założeniu IKP, lub namówienie ich, by to zrobili i towarzyszenie im w tej internetowej aktywności – to świetny pomysł na niebanalny prezent!

Poradnik zrozumiale, krok po kroku wyjaśnia, co to jest Internetowe Konto Pacjenta, jak się na nie zalogować i jak z niego korzystać. IKP daje dostęp m.in. do e-recept, e-skierowań i pozwala, po ustaleniu z lekarzem, bez wizyty w przychodni odebrać receptę na leki, które stale bierzesz.

Jeśli płacisz rachunki przez internet, to bez problemu poradzisz sobie z Internetowym Kontem Pacjenta. Możesz też poprosić kogoś bliskiego, żeby Ci pomógł. W poradniku znajdziesz informacje:

  • Czym jest Internetowe Konto Pacjenta (IKP)
  • Dlaczego Internetowe Konto Pacjenta jest wygodne?
  • Internetowe Konto Pacjenta — krok po kroku
  • Jak założyć profil zaufany?
  • Jak upoważnić bliską osobę do swojego IKP — krok po kroku - po to, by ta osoba odbierała e-recepty i sprawdzała terminy wizyt

 Zobacz Poradnik CSIOZ, jak krok po kroku zalogować sie na własne IKP. 

Źródłó: CSIOZ

 

Wszystkie aktualności