Drukuj

e-recepta

Szkolenie CSIOZ w zakresie e-recepty, e-skierowania oraz IKP: 23 września w Gryfinie.

20.09.2019

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) rozpoczyna cykl BEZPŁATNYCH szkoleń nt. e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP dostępnego pod adresem www.pacjent.gov.pl).

Spotkanie w powiecie gryfińskim odbędzie  się 
23 września 2019 roku o godz. 12:00
w siedzibie Starostwa Powiatowego
Gryfino, ul. Sprzymierzonych 4.

Kolejne spotkania odbywać się będą systematycznie we wszystkich powiatach województwa zachodniopomorskiego, a o ich terminach podmioty medyczne będą sukcesywnie informowane.
Do udziału w szkoleniach zapraszamy szczególnie lekarzy oraz pielęgniarki a także osoby odpowiedzialne za techniczną i informatyczną obsługę podmiotu leczniczego.  
W trakcie spotkań możliwe będzie potwierdzenie Profilu Zaufanego umożliwiającego korzystanie z wielu usług administracji, w tym z Internetowego Konta Pacjenta. Zachęcamy aby przed spotkaniem złożyć wniosek o PZ (https://pz.gov.pl/pz/register)

Przypominamy jednocześnie, że podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do dnia 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia). Od stycznia  2020 roku recepty będą wystawiane w postaci elektronicznej.

Uwaga! Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu
prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wypełniając formularz na stronie:
https://szkolenia-ezdrowie.csioz.gov.pl

Przy okazji informujemy, że już w placówkach Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są nieodpłatnie ulotki i plakaty dotyczące Internetowego Konta Pacjenta - otwórz kontakt.

źródło: CSIOZ

 

Wszystkie aktualności