Drukuj

e-recepta

Tydzień szkoleń CSIOZ w Koszalinie, Drawsku Pomorskim, Wałczu i Bobolicach

13.09.2019

11 września w Starostwie Powiatowym w Koszalinie, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, przy współpracy z Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Szczecinie i Delegaturą w Koszalinie, zorganizowało szkolenie dla pracowników medycznych z  powiatu koszalińskiego. Uczestnikom spotkania zaprezentowane zostały informacje na temat zmian jakie zachodzą w ochronie zdrowia, tj. koncepcja funkcjonowania e-recepty, e-skierowania a także korzyści z posiadania Internetowego Konta Pacjenta (IKP), czyli miejsca w którym zapisuje się historia naszego zdrowia. W spotkaniu udział wzięło 40 pracowników medycznych oraz osób odpowiedzialnych za informatyczną obsługę podmiotów leczniczych.
Wątkiem najbardziej interesującym uczestników był sposób wystawiania e-recept osobom starszym. Jak zapewnił prowadzący szkolenie Paweł Treder, ekspert  z Wydziału Wdrożeń Systemu P1 Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, e-receptę otrzyma każda osoba, bez względu na wiek i niezależnie od tego, czy korzysta z systemów informatycznych i Internetowego Konta Pacjenta. IKP  dostępne jest na stronie www.pacjent.gov.pl. Pierwszą e-receptę w Koszalinie wystawiono 16.05.2019 roku.

Kolejne szkolenie odbyło się 12 września w starostwie powiatowym  w Drawsku Pomorskim. W jego trakcie jeden z lekarzy wystawił swoją pierwszą e-receptę przez http://gabinet.gov.pl.
W tym samym czasie przy swoim mobilnym stanowisku Zachodniopomorski Oddział NFZ pomagał pacjentom rejestrować Profil Zaufany i zakładać konto w IKP. Wystawiane były także Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Uczestnicy Szkolenia w Wałczu, które odbyło się w 107 Szpitalu Wojskowym, także nie zawiedli – na spotkanie z konsultantem CSIOZ przyszło ich 40.    

Tydzień szkoleń zakończył się w Bobolicach. W ZOZ Asklepios Raczyński i Wspólnicy Sp.J. zorganizowano stanowisko, przy którym pacjenci mieli możliwość potwierdzenia profilu zaufanego (PZ) a także skorzystania z pomocy przy logowaniu na IKP

Źródło: CSIOZ

Wszystkie aktualności