Drukuj

e-recepta

Każdy lekarz w Polsce otrzyma przewodnik po e-zdrowiu

27.09.2019

W pierwszych dniach października 2019 roku do ponad 177 tys. lekarzy w Polsce trafi wraz z najnowszym numerem Gazety Lekarskiej poradnik „E-zdrowie. Przewodnik od A do Z”, przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia i CSIOZ. A w nim, wszystko co lekarz wiedzieć powinien o rewolucji cyfrowej w zdrowiu, m.in. kalendarium najważniejszych zmian w prawie, praktyczne informacje dotyczące pracy z e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta czy informacje o wsparciu dla lekarzy w procesie wdrażania e-usług.

Transformacji cyfrowej nie da się zatrzymać. Bez wychodzenia z domu można już nie tylko przelać pieniądze, ale także rozliczyć podatki czy zgłosić narodzenie dziecka. Zmiany technologiczne nie omijają również systemu ochrony zdrowia w Polsce. Aby ułatwić lekarzom wejście w 2020 r. w nową, „cyfrową” rzeczywistość, Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało praktyczny, instruktażowy przewodnik, który ma pomóc lekarzom oraz podmiotom leczniczym przygotować się do pracy z e-usługami, przede wszystkim e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta. 

– Polska stawia na rozwój e-usług w ochronie zdrowia. Cyfryzacja może być realizowana wyłącznie we współpracy ze wszystkimi zawodami medycznymi, za co bardzo dziękuję Naczelnej Izbie Lekarskiej, Naczelnej Izbie Aptekarskiej, Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz wszystkim innym organizacjom zaangażowanym w ten proces.  Kolejną cenną inicjatywą jest współpraca z Gazetą Lekarską, dzięki której nasz poradnik trafi do wszystkich lekarzy w Polsce – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za cyfryzację.

Spis treści Poradnika:

Lekarzu, korzystaj z e-zdrowia...str. 2
Daty, które warto znać, czyli kalendarium zmian w obszarze e-zdrowia... str.3
Wszyscy wygramy na cyfryzacji... str.4
E-recepta coraz bliżej – zostały trzy miesiące na przygotowania...str. 5
Krok po kroku – jak zacząć wystawiać e-recepty w postaci cyfrowej... str. 5
Krok po kroku – jak założyć profil zaufany ... str. 6
Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć ... str. 6
10 ważnych pytań dotyczących e-recepty ... str. 7
Okiem farmaceuty ... str. 8
Przydatne linki dotyczące e-zdrowia ... str. 8

Zapraszamy do lektury całego poradnika - otworz link 
E-zdrowie_Przewodnik od A do Z - pobierz pdf

Wszystkie aktualności