Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Bezpłatnie, bez skierowania, wystarczy próbka krwi! Badania w kierunku raka jelita grubego, odbytu i gruczołu krokowego - dla mieszkańców Koszalina i powiatu koszalińskiego

19.12.2016

Mieszkańcy powiatu koszalińskiego i miasta Koszalin mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne w kierunku wykrywania nowotworów jelita grubego i odbytu (kobiety i mężczyźni w wieku 40-70 lat) oraz gruczołu krokowego (mężczyźni w wieku 35-70 lat).

Każda z osób może wykonać jedno z proponowanych badań. Polega ono na pobraniu krwi. Badający się nie musi być na czczo. Nie trzeba mieć skierowania. Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Badania będą wykonywane do wyczerpania limitu w dwóch laboratoriach VITALABO w Koszalinie: przy ul. Zwycięstwa 204 A, w Przychodni Wojskowej oraz przy ul. Lelewela 7 - w Przychodni Rodzinnej. By wziąć udział w badaniu wystarczy wypełnić ankietę i oddać próbkę krwi. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej starostwa koszalińskiego oraz w ww. laboratoriach.

Zobacz więcej

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności