Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Podarunki od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szczecińskich szpitali

30.12.2016

Sprzęt do badania słuchu noworodków, dzięki czemu od lat, na wszystkich oddziałach neonatologicznych realizowany jest przesiewowy program w kierunku wykrywania wad słuchu u najmłodszych, to część darów, jakie  szczecińskie  szpitale otrzymały od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oddział dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie wzbogacił się o inkubator, aparaty do EKG i mierzenia ciśnienia, pompy infuzyjne, a także kardiomonitory.  

Najwięcej na hojności Fundacji WOŚP skorzystał szpital przy ul. Unii Lubelskiej. Kliniki pediatryczne otrzymały stół operacyjny z przystawką ortopedyczną, łóżka ortopedyczne, aparaty RTG, kardiomonitory, inkubatory, ultrasonografy, oftalmoskop, aparaty znieczuleniowe, stanowiska zabiegowe dla noworodków, respiratory, zestaw endoskopowy, sprzęt do badania słuchu, terminal przesyłający dane w ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu, audiometry: impedancyjny i kliniczny tonalny; mikroskop operacyjny, aparat USG identyfikujący naczynia, respirator oscylacyjny, cytometr przepływowy; aparaty do leczenia nerkozastępczego, otoemisji akustycznych, wspomagania oddechu, a także inny, drobny sprzęt medyczny.

Do klinik dziecięcych PSK nr 2 na Pomorzanach, oprócz urządzeń ratujących życie wcześniakom, trafił również sprzęt, który służy zapobieganiu niepełnosprawnościom i powikłaniom wywołanym przez wcześniactwo. Jednym z takich urządzeń jest oftalmoskop pośredni wykorzystywany w leczeniu chorób oczu u dzieci.

Od czterech lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera również pacjentów w zaawansowanym wieku. Oddział geriatrii przy ul. Arkońskiej otrzymał od Fundacji kardiomonitory, materace przeciwodleżynowe, ergonomiczne łóżka, podnośnik i inhalator.

Po raz kolejny, jubileuszowy, bo 25-ty, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 15 stycznia 2017 roku.

Zobacz więcej:

  • Kurier Szczeciński. Pomoc w rytmie Orkiestry, pobierz pdf

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności