Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala w Gryficach

10.01.2017

Ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wielokrotnie korzystał szpital w Gryficach. W 2007 i 2008 roku wyposażono w nim blok operacyjny, na którym wykonywane są zabiegi ortopedyczne. W kolejnym roku doposażona została laryngologia. W 2010 i 2014 roku sprzęt medyczny trafił na neonatologię; były to urządzenie do przesiewowego badania słuchu noworodków oraz mobilne stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania.
W 2016 roku, znajdujący się w strukturze gryfickiego szpitala zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy w Resku otrzymał 70 kompletów elektronicznie sterowanych szpitalnych łóżek z szafkami, podnośnik elektryczny i fotel kąpielowy.
W ciągu kilku lat gryficka placówka otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt o wartości 860 tysięcy złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 25. Zebrane podczas wielkiego grania pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby szpitalnych oddziałów pediatrycznych oraz polepszenie warunków sprawowania opieki medycznej nad seniorami.  

Zobacz więcej:

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności