logo

Pilne Zachodniopomorskie: SzczepimySię! Szczepienie na Netto Arenie – zamiast w szpitalu na Pomorzanach Szczepienie przeciwko COVID-19 - ważne informacje Ministerstwa Zdrowia 989 - całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Dobre informacje ze szpitala w Drawsku Pomorskim: kontrakt na kardiologię oraz podsumowane 2016 roku

05.04.2017

Szpital w Drawsku Pomorskim otrzymał od Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia kontrakt na świadczenie usług w zakresie kardiologii zachowawczej i interwencyjnej. Umowa obowiązuje od 1 kwietnia 2017 roku i jest realizowana w tym samym miejscu i w tej samej pracowni hemodynamicznej, w której dotychczas (bez umowy z NFZ) wykonywano procedury kardiologii inwazyjnej. Drawskie Strony Internetowe informują też o podsumowaniu działalności szpitala w 2016 roku: na oddziale położniczym odbyły się 464 porody – to o 17% więcej, niż w roku 2015; w poradniach specjalistycznych udzielono 32 tys. porad; w szpitalu wykonano 1867 zabiegów.

Drawskie Centrum Specjalistyczne zakupiło też w minionym roku sporo sprzętu medycznego i narzędzi, m.in. aparat do ciągłej terapii nerkozastępczej, respirator oraz stanowisko intensywnej terapii. Oddział dziecięcy wyposażono w nowe łóżka szpitalne, szafki przyłóżkowe, łóżeczka dla dzieci oraz wanienki do pielęgnacji noworodka. W całym szpitalu dokonano też wielu remontów i konserwacji.

Więcej o podsumowaniu 2016 roku w Drawskim Centrum Specjalistycznym - otwórz link do informacji

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności