Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Biała sobota 13 maja w szpitalu w Zdunowie, czyli mierzenie ciśnienia, poziomu cukru, spirometria, pikflometria, konsultacje internistyczne!

12.05.2017

W najbliższą sobotę szpital w Zdunowie przy ul. Sokołowskiego zaprasza na bezpłatne badania: mierzenie ciśnienia, poziomu cukru, spirometrię, pikflometrię, a także na konsultacje internistyczne.

Biała sobota odbędzie się 13 maja br. w godz. 10.00 – 16.00 na parterze nowego budynku szpitala, po prawej stronie od głównego wejścia. Inicjatorem wydarzenia jest Szkoła Cukrzycy, która działa przy Oddziale Chorób Wewnętrznych szpitala.

Zespół Szkoły Cukrzycy będzie wykonywał badania poziomu cukru, ważenie z obliczaniem BMI, będzie można wymienić glukometr (pomiar cukru) lub pen (pomiar insuliny). Przygotowane zostaną także przekrojowe i specjalistyczne informacje dotyczące cukrzycy, hipoglikemii, nadciśnienia tętniczego i właścwej diety oraz porady dotyczące pielęgnacji w zespole stopy cukrzycowej. Będzie także możliwa konsultacja ze specjalistą chorób wewnętrznych.

Zespół Szkoły Astmy działającej w Zdunowie będzie wykonywał spirometrię oraz badania pikflometrem. Z kolei na stoisku Poradni Kardiologicznej oprócz pomiaru ciśnienia będzie można otrzymać książeczki do pomiaru ciśnienia oraz poradniki.

Dla dzieci przewidziano kącik z zabawkami i kolorowankami.

Organizatorzy zapraszają nie tylko osoby chore na cukrzycę, astmę, POChP, czy cierpiące na dolegliwości kardiologiczne, ale wszystkich zainteresowanych! Zapewniają, że to doskonała okazja, żeby się przebadać.

 Biuro Prasowe ZOW NFZ

 Zobacz więcej

 

Wszystkie aktualności