Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla zachodniopomorskich szpitali

09.01.2018

W niedzielę, 14 stycznia, rusza wielkie granie na rzecz pacjentów. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 26 będzie zbierać pieniądze na aparaturę i sprzęt medyczny. Tym razem - dla noworodków.

Do tej pory, dzięki działalności fundacji, obdarowany został jedyny w województwie zachodniopomorskim oddział geriatryczny w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Wyposażono go w odpowiednie dla pacjentów w tym wieku łóżka, materace przeciwodleżynowe, urządzenia do całodobowego monitoringu ciśnienia, holtery ekg, skaner naczyń, ssaki, wagę krzesełkową, pionizator oraz urządzenia rehabilitacyjne. Całość kosztowała około pół miliona złotych. Wsparcie WOŚP otrzymał także oddział dziecięcy i poradnia diabetologiczna Szpitala.

Klinika Patologii Noworodka SPSK nr 2 PUM w Szczecinie otrzymała od fundacji sprzęt o wartości 100 tys. zł. Są to: respiratory i urządzenia do prowadzenia nieinwazyjnej terapii oddechowej, przyłóżkowy aparat RTG i ultrasonograf oraz aparat laserowy stosowany w leczeniu oczu u wcześniaków.

Policka Klinika Neonatologii należąca do SPSK nr 1 PUM otrzymała w ciągu kilku lat urządzenia medyczne na kwotę około 1 miliona zł. Tutaj czerwone serduszka posiadają między innymi: przyłóżkowy aparat USG i respirator oscylacyjny.

Oddział Pediatrii, Alergologii i Pulmonologii w Zdrojach otrzymał od Wielkiej Orkiestry ultrasonograf i oscylometr impulsowy do diagnostyki astmy. Sprzęt wart jest 300 tys. złotych. Ultrasonografy są we wszystkich oddziałach dziecięcych, dzięki czemu nasze województwo przoduje w diagnostyce obrazowej płuc u najmłodszych.

Oddział Pediatrii, Gastroenterologii i Reumatologii w Zdrojach został wyposażony w ultrasonograf, który pomaga w diagnostyce zapaleń skórno-mięśniowych oraz młodzieńczych idiopatycznych zapaleń stawów.

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do szczecińskich szpitali i innych placówek medycznych trafił sprzęt na kwotę 12,5 mln złotych.

 

Zobacz więcej:

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności