Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Nowatorskie leczenie skoliozy w szczecińskim szpitalu Zdroje

26.02.2019

Szpital w Zdrojach, specjalizujący się w leczeniu najczęstszej wady postawy u dzieci, jaką jest skrzywienie kręgosłupa, zoperował  w nowatorski sposób 13 letnią Natalię, u której zdiagnozowano pogłębiającą się i zagrażającą życiu skolizę - kręgosłup dziewczynki w ciągu pół roku wykrzywił się prawie o 85 stopni.
Do skorygowania krzywizny posłużyły specjalne pręty, przygotowane dla tej pacjentki we Francji. Podczas operacji zastosowany został innowacyjny system Pass LP, który pozwala na wielopoziomową derotację poszczególnych kręgów odpowiadających za skrzywienie.
Operację przeprowadził interdyscyplinarny zespół, w składzie: neurochirurg Paweł Małasiak, ortopeda dr n. med. Sławomir Zacha oraz neurolog dr n. med. Monika Deptuła Jarosz.
Inicjatorem utworzenia w Zdrojach wielospecjalistycznego zespołu jest ordynator Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej w szczecińskim szpitalu, neurochirurg, dr n. med. Leszek Sagan, prof. PUM 
Dziewczynka po operacji czuje się dobrze, chodzi i jest rehabilitowana. Jej operacja była jedną z wielu, przeprowadzanych w Zdrojach, w zakresie leczenia poważnych wad kręgosłupa u dzieci.

Zobacz więcej

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności