Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Odnowiony Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie

05.04.2019

Zakończył się remont i doposażenie 26-łóżkowego Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Teraz seniorzy będą hospitalizowani w nowych, dwuosobowych salach. Wszystkie pokoje mają własne łazienki, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pacjenci będą mogli korzystać także z dostępnej na miejscu rehabilitacji. Zakupiony został sprzęt i wyposażenie do gabinetu terapii zajęciowej, gabinetów zabiegowych, sal rehabilitacyjnych.

Remont i doposażenie zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu p.n. „Dostosowanie SPWSZ do potrzeb szybko rosnącej populacji osób starszych – zwiększenie liczby łóżek w Oddziale Geriatrii i Przewlekle Chorych”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Przedsięwzięcie kosztowało ok. 7,1 mln zł, z czego  blisko 5,7 mln zł pochodziło ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, a 320 tys. zł z dotacji budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Źródło: SP Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie

Wszystkie aktualności