Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Marta Strzelbicka z PSK2 w Szczecinie została Pielęgniarką Roku - za muzykę i dźwięki Ziemi dla pacjentów w ciężkim stanie

24.04.2020Wpis archiwalny

Do konkursu na Pielęgniarkę/ Pielęgniarza Roku 2019 - Innowacje Roku 2019 w zakresie poprawy jakości opieki pielęgniarskiej szpital kliniczny nr 2 zgłosił projekt „Wdrożenie muzykoterapii klinicznej–receptywnej u pacjentów leczonych w Klinice Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Ostrych Zatruć Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie”.
Jego pomysłodawczynią i autorką jest Marta Strzelbicka. W zespole realizującym projekt uczestniczy także Jakub Anweiler, fizjoterapeuta z Kliniki.

W tym roku do konkursu wpłynęło 17 zgłoszeń, m.in. Warszawa, Gdańsk, Wrocław. Z województwa zachodniopomorskiego wpłynął jeden projekt.
Konkurs Pielęgniarka Roku organizuje Polskie Towarzystw Pielęgniarskie. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek lub  pielęgniarzy liderów, osób o najlepszym przygotowaniu zawodowym, etycznym i zaangażowaniu na rzecz środowiska pielęgniarskiego. To wydarzenie promuje zawód pielęgniarski i wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku tego zawodu w społeczeństwie.


Źródło: Rzecznik Prasowy SPSK2

Wszystkie aktualności