Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Od soboty 11 kwietnia zamknięty będzie punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy ul. Broniewskiego w Szczecinie

10.04.2020

W związku z epidemią koronawirusa i nowymi zadaniami Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, konieczna stała się  reorganizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Obsługiwana dotąd przez Szpital przychodnia przy ul. Broniewskiego, będzie od soboty 11 kwietnia od godz. 8.00 rano czasowo zamknięta. Jej zadania przejmą dwa inne podmioty dyżurujące w nocy i w święta: przy ulicy Bolesława Śmiałego oraz przy ul. Kadłubka. Aby zapewnić równomierne obłożenie każdej z tych przychodni, wskazane jest, by z Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy przy Bolesława Śmiałego 33 kontaktowali się w razie nagłej potrzeby mieszkańcy osiedli Zawadzkiego – Klonowica oraz dzielnic Gumieńce i Krzekowo-Bezrzecze. Natomiast osoby mieszające na osiedlach: Arkońskie - Niemierzyn, Głębokie - Pilchowo, Osów oraz na Pogodnie mają się w razie pilnej potrzeby kontaktować z Przychodnią Medycyny Rodzinnej przy ul. Kadłubka 10.
Przypominamy, że z powodu epidemii, nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest przede wszystkim w formie teleporad. Wizyta w dyżurnej przychodni następuje po telefonicznym uzgodnieniu przyjęcia.

Mieszkańcy

- osiedli Zawadzkiego – Klonowica, Gumieniec, Krzekowa i Bezrzecza będą obsługiwani przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki, ul. Bolesława Śmiałego 33, tel. 91 -434-91-00,
- osiedli: Arkońskie - Niemierzyn,  Głębokie - Pilchowo, Osowa i Pogodna będą obsługiwani przez NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej, ul. Kadłubka 10-11, tel. 91-422-84-45.

Wszystkie aktualności