Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Nowocześnie i komfortowo w Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej

19.10.2015

W otwartym w maju 2015 roku Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych pacjentów przyjmują już: przeniesiona z Pomorzan Klinika chirurgii ogólnej i onkologicznej - pod kierunkiem prof. Józefa Kładnego; Klinika hematologii z oddziałem dziennym chemioterapii - pod kierunkiem prof. Barbary Zdziarskiej, a także klinika ortopedii, traumatologii i onkologii narządu ruchu pod kier. prof. Andrzeja Bohatyrewicza.
Centrum liczy 5 kondygnacji; jest tu blok operacyjny z 9 salami. Do dyspozycji pacjentów jest ponad 130 łóżek w dwuosobowych pokojach z łazienkami. Warunki pracy chwali też kadra lekarska i pielęgniarska.Centrum oferuje też leczenie w poradniach: ortopedycznej, onkologicznej, hematologicznej, ginekologii dziecięcej i dziewczęcej. Do końca 2015 roku ma tu być przeniesiona z Pomorzan poradnia genetyczna.

 

Pomysłodawcą stworzenia Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych jest prof. Jan Lubiński.
Realizacja projektu trwała 18 lat i kosztowała 114 mln złotych. Swój udział w finansowaniu ma też Unia Europejska - część pieniędzy pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

 

Zobacz więcej:
Radio Szczecin - Centrum przy Unii: są przestronne sale i nowy sprzęt
Głos Szczeciński - Pięć miesięcy, tysiące chorych, setki operacji
Kurier Szczeciński - Kompleksowo leczą, część 1, część 2

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności