logo

Pilne Zachodniopomorskie uzdrowiska czekają na kuracjuszy! Zachodniopomorskie: SzczepimySię! Szczepienie na Netto Arenie – zamiast w szpitalu na Pomorzanach Szczepienie przeciwko COVID-19 - ważne informacje Ministerstwa Zdrowia Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Część szczecińskiego szpitala dziecięcego przeniosło się z ul. Św. Wojciecha do Zdrojów

22.12.2015

Część oddziałów szczecińskiego szpitala dziecięcego przy ul. Św. Wojciecha zostało przeniesionych na ulicę Mączną, do szpitala w Zdrojach. Przeprowadzka odbyła się 18 grudnia 2015 roku.

Do Zdrojów przeniesiono oddziały nefrologii, gastroenterologii i reumatologii. Na szczecińskie prawobrzeże przeprowadzono również poradnie: gastroenterologiczną, reumatologiczną i nefrologiczną oraz pracownię diagnostyczną w zakresie gastroskopii.

W szpitalu przy ul. Mącznej będą realizowane także programy lekowe: leczenie choroby Leśniewskiego-Crohna, reumatoidalnego zapalenia stawów i młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym.

Rozbudowa szpitala w Zdrojach kosztowała prawie 28 mln zł. Inwestycję dofinansował Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. To kolejny etap budowy Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem powstającym w szczecińskim szpitalu „Zdroje”.

Oddział chirurgiczny, jedyny, jaki pozostał przy ul. Św. Wojciecha, ma zostać przeniesiony do Zdrojów do końca 2016 roku. Poszpitalny budynek zostanie wtedy wyremontowany i przeznaczony na specjalistyczną przychodnię dla matek i dzieci.

Obecnie w szpitalu dziecięcym przy ul. Św. Wojciecha funkcjonuje oddział chirurgii dziecięcej z pododdziałem urazowo-ortopedycznym oraz chirurgiczna izba przyjęć.

Zobacz więcej

  • Izba Przyjęć w szpitalu dziecięcym przy ul. św. Wojciecha w Szczecinie czynna całą dobę, otwórz link
  • Stan nagły i zagrożenie życia, otwórz link
  • Leczenie szpitalne – oddziały, otwórz link
  • Poradnie specjalistyczne, otwórz link

 Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności