Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

ZOW NFZ bliżej pacjenta. Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzimy w jednej z największych przychodni w Szczecinie

04.02.2016

W czwartek, 4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, mobilne stanowisko ZOW NFZ będzie gościć w jednej z największych w Szczecinie przychodni: Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy – Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki, które mieści się w samym centrum miasta. Poza lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej przyjmują tu  lekarze specjaliści w poradniach 17 różnych specjalności,  w tym w poradni ginekologiczno- położniczej oraz onkologicznej.

Przychodnia aktywnie i na dużą skalę realizuje program wczesnego wykrywania raka piersi -  w ubiegłym roku z badania mammograficznego skorzystało tu prawie 2,5 tysiąca kobiet; natomiast  w ramach programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy badanie cytologiczne wykonało ponad 1,5 tysiąca pacjentek.    

W czwartek 4 lutego, ZOW NFZ  we współpracy z przychodnią organizuje tego dnia w godz. 10-15 stanowisko informacyjne dotyczące profilaktyki, zapobiegania  i leczenia chorób nowotworowych.  Przy stanowisku można będzie porozmawiać z ekspertami w tej dziedzinie, a także  otrzymać wydane przez ZOW NFZ, a spisane przez szczecińskich dziennikarzy „Historie prawdziwe o walce z chorobą”. Rozdawane też będą materiały na temat Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Zainteresowani będą mogli założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Zachodniopomorski Oddział NFZ i przychodnia zapraszają!

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności