Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Położne z zachodniopomorskiego - na medal!

21.03.2016

Cztery położne z regionu zachodniopomorskiego zostały wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie „Położne na medal”. W całym kraju w konkursie wzięło udział 233 położnych. Spośród 10 z naszego województwa, najwięcej głosów zebrały panie: Małgorzata Białkowska ze szczecińskiego NZOZ Medycy, Magdalena Zawadzka pracująca w szpitalu w Zdrojach, Elżbieta Herbin z Dębna w powiecie myśliborskim oraz Agata Zakrzewska ze Szczecina. Zwyciężczyni w naszym województwie zajęła również 4 miejsce w kraju, a druga z pań – miejsce 11.

Głosy można było oddawać zarówno na położne, które prowadzą szkoły rodzenia, jak i na przyjmujące porody w szpitalach czy prowadzące wizyty patronażowe w domach u noworodków. Kryteria oceny zostały przygotowane w oparciu o rekomendacje konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego. Plebiscyt trwał 40 tygodni: od 1 kwietnia do końca grudnia 2015 roku. Kandydatki zgłaszane były przez pacjentki, z których każda mogła oddać tylko jeden głos, po uprzedniej rejestracji.

Paniom położnym serdecznie gratulujemy sukcesu!

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Zobacz także:

Strona www konkursu „Położne na medal” – otwórz link do informacji
Położne na medal - u wojewody – otwórz link do informacji
Kurier Szczeciński – „Położne na medal” – pobierz artykuł

Wykaz wszystkich położnych w województwie zachodniopomorskim - na stronie internetowej ZOW NFZ - otwórz link do informacji
Zadania położnej - na stronie internetowej ZOW NFZ - otwórz link do informacji

Wszystkie aktualności