logo

Pilne Zachodniopomorskie: SzczepimySię! Szczepienie na Netto Arenie – zamiast w szpitalu na Pomorzanach Szczepienie przeciwko COVID-19 - ważne informacje Ministerstwa Zdrowia 989 - całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Coraz więcej poradni dziecięcych przenosi się na ul. Świętego Wojciecha w Szczecinie

23.03.2016

Poradnie dziecięce należące do Szpitala „Zdroje”, które funkcjonują przy ul. Słowackiego w Szczecinie, w najbliższym czasie mają być przeniesione do szpitala przy ul. Św. Wojciecha. Obecnie trwają w nim prace budowlane.
Do tej pory na ul. Św. Wojciecha przeniesiono poradnie: gruźlicy i chorób płuc dla dzieci, medycyny sportowej oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Na przeprowadzkę czeka jeszcze poradnia okulistyczna i położniczo-ginekologiczna. Termin przenosin uzależniony jest od zakończenia remontu.

W szpitalu przy ul. Św. Wojciecha został już tylko jeden oddział: chirurgii dziecięcej z pododdziałem urazowo-ortopedycznym i z izbą przyjęć. Mają one zostać przeniesione do Zdrojów z końcem 2016 roku.

Pozostałe oddziały: nefrologii, gastroenterologii i reumatologii już od grudnia 2015 roku funkcjonują w szpitalu przy ulicy Mącznej. Znalazły się tam również poradnie przyszpitalne: gastroenterologiczna, reumatologiczna i nefrologiczna oraz pracownia diagnostyczna w zakresie gastroskopii.

Docelowo w placówce przy ul. Św. Wojciecha ma funkcjonować specjalistyczna przychodnia dla matek i dzieci. Natomiast w szpitalu w Zdrojach będą oddziały szpitalne i przyszpitalne poradnie, w ramach Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem.

Zobacz także:
Glos Szczeciński – „Przenosiny poradni z ul. Słowackiego” – otwórz artykuł
Część szczecińskiego szpitala dziecięcego przeniosło się z ul. Św. Wojciecha do Zdrojów  - otwórz link do informacji

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności