Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Kilometry Dobra i białe miasteczko podczas czerwcowego festynu w Gryficach.

19.05.2016

W pierwszą niedzielę czerwca, tj. 5.06. w Parku Miejskim w Gryficach odbędzie się festyn Kilometry Dobra. Weźmie w nim swój udział także szpital w Gryficach, zakładając białe miasteczko i proponując w nim zdrowotne konsultacje.

Opieka położnej sprawowana nad kobietą w ciąży i połogu oraz zalety naturalnego karmienia piersią - to jedne z tematów; w ten sposób lecznica przyłącza się do ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Inne oferty szpitala, to: edukacja dietetyczna dla chorych i zdrowych oraz pomiar BMI – poprowadzi ją dietetyk kliniczny; edukacja w cukrzycy: pomiar glikemii, ciśnienia tętniczego, informacje o zapobieganiu stopie cukrzycowej – prowadzą ją pielęgniarki; pokazy i indywidualne instruktaże z udzielania pierwszej pomocy – w wykonaniu doświadczonych ratowników medycznych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia karetki od wewnątrz.

Na głodnych innych wrażeń czekać będzie niezawodna grochówka z pieczywem, do tego kawa i herbata. Dla gości białego miasteczka Szpital przygotował też drobne niespodzianki. Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia też dorzuca swoje trzy grosze: podczas festynu rozdawane będą informatory Gdzie i jak się leczyć 2016, Historie Prawdziwe o walce z chorobą, podręczniki o prawach pacjenta oraz oświadczenia woli.

Głównym organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach. O innych atrakcjach tego festynu poinformujemy w późniejszym komunikacie.

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności