logo

Pilne TPK - Teleplatforma Pierwszego Kontaktu - Twoja pomoc medyczna wieczorem, w nocy i całodobowo w dni wolne od pracy Zobacz, jak zarejestrować się na szczepienie! Rejestracja poszczególnych grup wiekowych Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o dystansie i maseczkach Zgłoś się na szczepienie przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Światowy Dzień Choroby Alzheimera w Szczecinie

18.09.2015

21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Osób cierpiących na choroby otępienne przybywa, tak w Polsce, jak i na świecie. Problem może dotknąć każdego: osobiście lub członka jego rodziny. W grupie wiekowej 65-74 lata częstość występowania choroby ocenia się na: 1 - 3%, ale już wśród osób powyżej 80 roku życia odsetek chorych wynosi nawet 21-47% . Choroba Alzheimera charakteryzuje się upośledzeniem sprawności intelektualnej, które stopniowo narasta, począwszy od nasilonego zapominania do całkowitej niesprawności umysłowej.

W Szczecinie odbędzie się konferencja poświęcona chorobom otępiennym zat. Oblicza otępienia. Więcej w artykule "O obliczach otępienia". Rozmowa z prof. A. Potemkowskim.

Zobacz więcej:

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

 

 

Wszystkie aktualności