logo

Pilne TPK - Teleplatforma Pierwszego Kontaktu - Twoja pomoc medyczna wieczorem, w nocy i całodobowo w dni wolne od pracy Zobacz, jak zarejestrować się na szczepienie! Rejestracja poszczególnych grup wiekowych Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o dystansie i maseczkach Zgłoś się na szczepienie przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony Zamknij

Dla świadczeniodawcy

Drukuj

Dla świadczeniodawcy

Biała sobota dla lekarzy

16.05.2018

Już 19 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na pierwszą „Białą sobotę dla lekarzy”.
Tego dnia we wszystkich placówkach ZUS, w godz. 9:00-13:00, będzie można wyjaśnić wątpliwości dotyczące e-zwolnień. A to tylko część spraw, które załatwią lekarze w najbliższą sobotę w ZUS-ie.

Podczas białej soboty medycy będą mogli założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do wystawiania e-zwolnień. Otrzymają również specjalny certyfikat elektroniczny do podpisywania e-ZLA (należy zabrać ze sobą np. pendrive lub laptopa – z dostępem do internetu). Dodatkowo, każdy z lekarzy, który odwiedzi 19 maja placówkę ZUS, będzie mógł przetestować system wystawiania elektronicznych zwolnień. Specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą służyć radą, a w razie potrzeby - pomogą przejść proces krok po kroku. Wystawienie e-zwolnienia trwa około 20-30 sekund, a większość potrzebnych danych jest pobierana automatycznie z systemu informatycznego ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza lekarzy w sobotę, 19 maja, w godz. 9:00-13:00, do swoich placówek!

 Źródło: ZUS O/ Szczecin

Wszystkie aktualności