Drukuj

Dla świadczeniodawcy

Ogólnopolskie Dni Spirometrii w dniach 14-19 września 2015

27.08.2015

Uprzejmie informujemy, że w dniach 14-19 września 2015 r. odbędą się Polskie Dni Spirometrii. Zostały one objęte patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Głównym organizatorem akcji jest Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę. Podmioty, które  chciałyby wziąć w niej udział,  proszone są o  zarejestrowanie się na stronie internetowej http://www.astma-alergia-pochp.pl/ poprzez zakładkę Zarejestruj placówkę i wypełnienie  Formularza rejestracyjnego. Można wybrać dowolny dzień i godzinę w proponowanym zakresie dat. Lista zarejestrowanych placówek  tworzona jest na bieżąco i widoczna w zakładce Lista placówek 2015.

Organizator Polskich Dni Spirometrii przekaże zarejestrowanym placówkom materiały promocyjne (plakaty, ulotki, koszulki).

Nieinwazyjne badania pozwalają ocenić pojemność i przepływ powietrza przez  płuca. Dzięki nim możliwa jest diognoza w kierunku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Dzięki wczesnemu wykryciu choroby i właściwemu postępowaniu leczniczemu, pacjent ma szansę na   spowolnienie procesu chorobowego oraz poprawę jakości i długości życia. 

Cele założone przez organizatorów zbieżne są z założeniami prowadzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia projektu edukacyjnego „Liczy się każdy oddech”. Są nimi: zapewnienie pacjentom  informacji o chorobie, edukacja zdrowotna i uzyskanie kontroli nad zdrowiem oraz  jego poprawą we współdziałaniu z lekarzem, przeciwdziałanie zaostrzeniom, zmniejszenie ryzyka ciężkiego oddechowego inwalidztwa i przedwczesnej śmierci.


Lista miejsc wykonywania badań


Źródło - Departament Spraw Świadczeniobiorców NFZ

 

 

 

Wszystkie aktualności