Drukuj

Dla świadczeniodawcy

Zachodniopomorski Oddział NFZ pomoże lekarzom POZ wnioskować o pieniądze na e-ZLA

28.11.2018

W sobotę, 1 grudnia br., w godz. 9-13 w Oddziale ZUS przy ul. Matejki 22 w Szczecinie dostępne będzie stanowisko informacyjne Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące prawidłowości składania przez świadczeniodawców POZ wniosków o dofinansowanie zakupu urządzeń informatycznych i oprogramowania oraz kosztów niezbędnego szkolenia świadczeniodawców ze środków pochodzących z dotacji celowej z budżetu państwa.
Specjaliści z Funduszu będą informować, doradzać, pomagać – jak właściwie złożyć wniosek o dofinansowanie informatyzacji służącej wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). Zapraszamy lekarzy i świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej/ POZ.  

Jednocześnie informujemy, że w związku z wdrażaniem elektronicznych zwolnień lekarskich, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłużył czas pracy na salach obsługi klienta oraz godziny pracy Centrum Obsługi Telefonicznej (COT). Dodatkowe usługi i wydłużony czas pracy dotyczą wyłącznie e-ZLA: 

  • piątek, 30 listopada, sale obsługi klienta ZUS - czynne do godz. 18.00
  • sobota, 1 grudnia, biała sobota w ZUS; wszystkie oddziały ZUS czynne w godz. 9.00–13.00
    • dla lekarzy: możliwość zarejestrowania profilu na PUE, uzyskania certyfikatu ZUS do podpisywania e-ZLA, przeszkolenia się z wystawiania e-zwolnień
    • dla pracodawców: możliwość zarejestrowania profilu na PUE
  • sobota i niedziela, Centrum Obsługi Telefonicznej/COT - tel. 22 560 16 00, czynne w godz. 8.00 - 21.00; obsługa dotyczy wyłącznie spraw związanych z e-zwolnieniami
  • od poniedziałku 3 grudnia – COT dla e-ZLA czynny od 6.00 do 22.00.

 

Zobacz więcej

  • Komunikat ZUS o dodatkowych działaniach w sprawie elektronicznych zwolnień lekarskich – otwórz link

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności