Drukuj

Dla świadczeniodawcy

E-skierowanie i wydruk informacyjny równoważne ze skierowaniem papierowym

17.09.2019

W dniu 7 września 2019r. weszła w życie Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia Dz.U.2019.1590 - otwórz link.
W związku z powyższym CSIOZ  informuje o wprowadzaniu nowego wydruku informacyjnego do e-skierowania. Nowy wydruk informacyjny e-skierowania, opatrzony podpisem lekarza, który je wystawił,  jest równoważny z dotychczasowym skierowaniem w postaci papierowej, a tym samym, jest podstawą do realizacji świadczenia. Rozwiązanie to, zgodnie z ustawą, będzie działać do dnia 8 stycznia 2021 r. Tym samym świadczenia wskazane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 15 kwietnia 2019 r. w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej, mogą być do ww. czasu realizowane na podstawie:

  • e-skierowania,
  • wydruku informacyjnego spełanijącego ww. warunki,
  • skierowania w postaci papierowej.

Po tym terminie, dla ww. świadczeń obligatoryjne stanie się wystawienie e-skierowań.

Jednocześnie przypominamy o konieczności podłączenia się do Systemu P1 do końca 2019 roku. W celu podłączenia się podmiotu leczniczego do Systemu P1 należy skorzystać z wniosku udostępnionego na stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą - otwórz link. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Filmiki instruktarzowe opisujące krok po kroku proces generowania certyfikatów są dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLzPRusQntEImGVr--SxCPg90OCA91HoCn

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Można do nas dzwonić pod nr 19 457 lub pisać na adres e-skierowanie@csioz.gov.pl

Źródło: CSIOZ

Wszystkie aktualności