Drukuj

Dla świadczeniodawcy

VIII Zachodniopomorskie Forum Psychiatrii Środowiskowej w Koszalinie.

29.10.2019

VIII Zachodniopomorskie Forum Psychiatrii Środowiskowej w Koszalinie

15 listopada 2019 roku w godz. 9.00 - 17.00 w Filharmonii w Koszalinie odbędzie się VIII Zachodniopomorskie Forum Psychiatrii Środowiskowej. Organizatorem wydarzenia są: Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie oraz Fundacja na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi NOWE ŻYCIE.

Ideą przewodnią Forum jest podsumowanie rocznego funkcjonowania Centrów Zdrowia Psychicznego w Polsce, powołanych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach pilotażowego programu. Uczestnicy Forum ocenią jakie  korzyści przyniósł program pacjentom, co było trudnością  w realizacji  celów, co należy poprawić, aby centra spełniały oczekiwania pacjentów, ich rodzin a także pracujących w nich specjalistów, co wymaga ewentualnej modyfikacji w aspekcie wdrażania pilotażu do rozwiązań systemowych.

Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Biura ds. Pilotażu oraz lokalnych władz samorządowych.

W ramach Forum odbędą się cztery bloki tematyczne: Centrum Zdrowia Psychicznego w oczach beneficjentów; Centra Zdrowia Psychicznego w Polsce – ujęcie systemowe; Centra Zdrowia Psychicznego w regionach; Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie.

Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie oraz Fundacja na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Nowe Życie zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestniczenia w Forum.

Biuro Prasowe ZOW NFZ
Źródło: Centrum Zdrowia Psychicznego Medison

Wszystkie aktualności