Drukuj

Dla świadczeniodawcy

W sobotę 14 grudnia Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza pracowników medycznych na Dzień Otwarty!

14.12.2019

W sobotę, 14 grudnia czekamy od 8-16 na lekarzy, którzy jeszcze nie próbowali wystawiać elektronicznych recept, podpowiemy, jak sobie z tym poradzić. Dla pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych jest specjalna instrukcja,  jak rozpocząć pracą z e-receptą. 
Doradzimy, jak złożyć wniosek do RPWDL - Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.
Pomożemy zarejestrować Profil Zaufany i od razu go potwierdzimy, dzięki czemu lekarze POZ będą mogli aktywować w przychodniach IKP dla swoich pacjentów - wniosek o dofinasowanie tego zadania można będzie złożyć podczas Dnia Otwartego 

Na koniec – pamiętajmy o EKUZ, dla siebie i najbliższych, bo czas wyjazdów świątecznych, noworocznych i na zimowe ferie tuż, tuż...
Zapraszamy jutro nie tylko lekarzy pracujących w ramach umów z NFZ, ale też w prywatnym sektorze. Wszak od 8 stycznie e-recepty obowiązują, z nielicznymi wyjątkami, wszystkich lekarzy – tak w publicznym, jak i prywatnym systemie opieki zdrowotnej i
dotyczą wszystkich leków: odpłatnych i refundowanych.

Co proponujemy, w szczegółach:

  • Profil Zaufany dla pracowników medycznych! (Szczecin, Koszalin, sala obsługi, parter)

Zapraszamy lekarzy zainteresowanych założeniem/ zarejestrowaniem i potwierdzeniem Profilu Zaufanego – na salach obsługi w Szczecinie i Koszalinie będą specjalnie przygotowane stanowiska.
Przypominamy, że aby założyć/ zarejestrować  Profil Zaufany, niezbędne są: dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub karta pobytu), własna poczta elektroniczna (indywidualna, przypisana do jednej osoby – jeśli ktoś nie ma, pomożemy ją utworzyć), telefon komórkowy (jeden nr tel. może być powiązany z jednym kontem)
Zobacz Zakładanie konta w Profilu Zaufanym >>>

  • Wnioski o dofinansowanie aktywacji IKP dla pacjentów! (Szczecin, sekcja POZ, piętro 1, pokój 114)

Tego dnia Sekcja POZ w  Szczecinie (piętro 1, pokój 114, na prawo od schodów) udzieli świadczeniodawcom POZ pomocy i wsparcia w zakresie wniosków o dofinansowanie aktywacji IKP dla pacjentów; można będzie na miejscu wypełnić i złożyć wniosek. 
Zobacz więcej o Interntowym Koncie Pacjenta >>>  

  • E-recepta dla pracowników medycznych! (Szczecin, WGL, piętro 4, pokój 418)

Lekarzy (także niebędących lekarzami ubezpieczenia zdrowotnego, ale wystawiających recepty refundowane), którzy oczekują ogólnej informacji i pomocy w zakresie e-recepty, zapraszamy do siedziby w Szczecinie i delegatury w Koszalinie.

W Szczecinie dodatkowo udzielimy pomocy w zakresie  złożenia wniosku do RPWDL - Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, a także informacji o platformie usług cyfrowych P1 (dotyczy certyfikatu uprawniającego do wystawiani e-recept). Zapraszamy do Sekcji Monitorowania i Weryfikacji Realizacji Recept Wydziału Gospodarki Lekami (piętro 4, pokój 418).  

Przy tej okazji przypominamy: obowiązek wystawiania elektronicznych recept nie dotyczy lekarzy wystawiających recepty pro auctore, pro familiae, recept transgranicznych, dla osób o nieustalonej tożsamości, weterynaryjnych, na import docelowy - te recepty nadal mogą być wystawiane w wersji papierowej  E-recepta obejmuje wszystkie leki, zarówno refundowane, jak i nierefundowane

Jak rozpocząć pracę z e-receptą? Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych >>>
Zobacz więcej o e-recepcie >>>

  • EKUZ na Święta i Nowy Rok! (Szczecin, Koszalin, sala obsługi, parter)

Tego dnia w Szczecinie i Koszalinie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – zaproszenie kierujemy w szczególności do osób, które nie skorzystały z korespondencyjnej możliwości złożenia wniosku o EKUZ, a planują świąteczne lub noworoczne podróże.  Czasu zostało niewiele - EKUZ zamówiony pocztą może nie dojść na czas.

Zapraszamy!

 

 

Wszystkie aktualności